Keď málo je málo

Autor: Branislav Zlocha | 3.1.2017 o 10:25 | Karma článku: 3,19 | Prečítané:  568x

Snáď nie je na svete človeka, ktorý by neprial svojim deťom len to najlepšie. Aby dostali dobré vzdelanie, žili naplnený život a aby v časoch, keď to budú potrebovať bolo dôstojne a bez protekcie postarané o ich zdravie.

Keď sa však pozeráme na situáciu na Slovensku a vyhliadky tejto krajiny do budúcnosti, neostáva nám iné, len skonštatovať, že Slovensko dlhoročne robí všetko pre to, aby sa to vyššieuvedené málo naplnilo. Ono sa to vlastne ani nedá naplniť preto, lebo je nás málo. A tých málo zarába v priemere málo. Je málo produkujúcich hodnoty a veľa neprodukujúcich nič a potom málo tých, ktorí to málo vyprodukované málom produktívnych rýchlo rozkradnú a nakoniec tých, ktorých je stále viac a ktorí to málo, čo ostane, dostanú prerozdelené. Tých predposledných že je málo, je vlastne chavalabohu, že je ich málo. Ale stále je ich dosť.

Teda to málo, čo ostane, nestačí ani pre to málo ľudí, čo tu žije. Teda vlastne stačí, ale dostanú za to zasa len málo. Málo v školstve, málo zaplatených učiteľov, málo kilometrov ciest, kde si nezlomíš nápravu, či zdravotníctvo s málo lekármi, keďže tí prví nám už dávno zakývali tubusmi s diplomami z nemeckých kliník. Máme málo pediatrov na východe, málo anesteziológov v Nitre a málo zubárov všade. Máme málo vysokoškolákov a aj to málo stredoškolákov si húfne podáva prihlášky na české univerzity a rektori českých univerzít sa rehocú na zemi, že ako obabrali Slovákov aj o to málo mladých ľudí, ktoré sa im tam za hranicou rieky Moravy ešte narodilo.

Čo s tým málom všetkého? Sociálne vlády v tom majú jasno, zdvihnú odvody a dane, aby zdvihli rodičovský príspevok o málo, dôchodcom valorizujú o málo, učiteľom pridajú málo a zdravotníkom nedajú nič. Lebo keď vyberieš málo a z toho mála polovicu ukradneš, potom rozdelíš polovicu z mála. Málo dostane aj šport a kultúra. Štadióny, plavárne, ihriská, ktoré sa nám rozpadávajú pred očami a ktoré postavil ešte boľševik, dostanú málo a zväzy budú na seba zazerať, že ten futbal, či hokej dostali zasa viac. O málo, ale viac. A viac sa pri málo počíta najviac.

Takže mladí moji, život je krásny v tom, že máte na výber a táto rovnica nemá riešenie. Svet je veľký a nie všade je aj to málo tak malé, ako u nás. A väčšie málo sa predsa počíta.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?